Karlštejn si odvezl desítku!

Povedená rozlučka s první polovinou soutěže.

 

V sobotu 12.11. jsme v rámci dohrávaného 2. kola přivítali na svém hřišti nováčka z Karlštejna, který před touto sezónou do III. třídy sestoupil z okresního přeboru.

 

SK Hostomice:

Vetchý – M. Šereda (I. Burtyn), A. Hornát, T. Fatka (D. Bohata), J. Hadrava (V. Rott) – D. Špicl (V. Štyler), P. Veselý, M. Kubišta, J. Spousta, J. Kačírek [K] (I. Burtyn) – R. Spousta (L. Rylich)

 

Ačkoliv hostům patřilo v průběžné tabulce poslední místo, nechtěli jsme nic podcenit, tím spíše, že jsme se chtěli s podzimem rozloučit vítězně. A jak je v posledních zápasech naším zvykem, vstoupili jsme do zápasu výborně. Už ve 2. minutě zakončil akci Roman Spousta hlavou a šli jsme do vedení – 1:0! Jen o pouhou minutu později se k odraženému míči dostal Honzík Kačírek a levou nohou zakončil nechytatelně pod břevno – 2:0! Ani rychlé vedení o dvě branky nás neuspokojilo, nadále jsme byli aktivní a tlačili se do zakončení. To se nám vyplatilo ve 23. minutě, kdy jsme po ruce hostujícího hráče ve velkém vápně zahrávali pokutový kop, který domácí kapitán nekompromisně proměnil – 3:0. O minutu později jsme předvedli krásnou akci a sérii rychlých přihrávek zakončil po prostrčení od Michala Kubišty Honza Spousta – 4:0. Do konce poločasu se po rychlých protiútocích ještě dvakrát trefil Roman Spousta, který tak zkompletoval hattrick a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto.

 

Gólový účet ve druhém poločase v 53. minutě otevřel Michal Kubišta, když se trefil hlavou a zvýšil už na 7:0. V 64. minutě se chytrou střelou pod břevno prosadil Aleš Hornát, devátou branku pak přidal střídající Venda Štyler a na konečných 10:0 zaokrouhlil po prudké střele z malého vápna Honza Kačírek, který – stejně jako Roman – vstřelil hattrick.

 

S podzimní částí jsme se tedy rozloučili vysokým vítězstvím a s našimi fanoušky pak zaslouženou děkovačkou po zápase.

 

Po nepovedeném vstupu do soutěže, kdy jsme ve čtyřech z pěti zápasů svým soupeřům podlehli, se nám podařilo ve zbývajících osmi zápasech sedmkrát zvítězit, jednou remizovat a získat 22 z 24 možných bodů. Se ziskem 25 bodů a se skóre 51:27 přezimujeme na čtvrté příčce. Průběžné tabulce střelců soutěže vévodí se 20 zásahy Honzík Kačírek.

 

Děkujeme všem fanouškům za podporu, kterou nám neúnavně projevovali jak na domácích, tak venkovních zápasech a budeme se na vás těšit opět na jaře.