Výhra na Tmani!

V posledním venkovním utkání jsme zajížděli na Tmaň, kde jsme byli jasnými favority.

 

SK Hostomice:

J.Vetchý – J.Hadrava, T.Fatka, A.Hornát, M.Šereda – J.Spousta (V.Rylich), M.Kubišta (V.Štyler), P.Veselý (P.Veselík), D.Špicl (V.Rott), J.Kačírek [K], – R.Spousta (D.Bohata)

 

Na Tmani nás přivítal nekvalitní a hrbolatý povrch, který byl ale pro obě strany stejný. Začali jsme velkým tlakem a střela Jana Kačírka v 5.min jen těsně minula pravou tyčku. O minutu na to už se nejlepší střelec soutěže nemýlil a jeho střela z hranice vápna zaplula za tyč – 0:1! V 10. min měli domací ojedinělou šanci, ale výborně vracející se Michal Kubišta nedovolil domacímu střelci zakončit. V 15.min se neprosadil Roman Spousta, když svou střelu poslal do brankáře. Naši borci byli jasně lepším týmem a domácí se bránili jen pomocí odkopů, které naše obranná čtveřice s přehledem odvracela. V 35.min jsme měli další šanci, ale Petr Veselý nepřeloboval domácího brankáře. Před koncem poločasu nevyužil svoji šanci opět Roman Spousta, když mu při střele sjel balon z nohy…

 

Druhý poločas jsme začali opět převahou. Jan Kačírek pronikl do vápna, kde obešel obránce, ale jeho střela šla do boční sítě. V 62.min dostal do vápna hezkou přihrávku Michal Kubišta, ale střela mířila vedle. O minutu na to šel domací útočník sám na Vetchého, ale naštěstí zamířil vedle. Po tomto okamžiku se opět řítil Jan Kačírek do vápna, kde byl zastaven až pomocí faulu a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Roman Spousta – 0:2! V 70.min jsme předvedli krásnou kominaci po ose Štyler – Kačírek – Veselý – Kubišta, kdy posledně jmenovaný poslal nezištnou přihrávku do vyložené šance Špiclovi, který poslal střelu pouze do brankáře. V 85.min vysunul po souboji Vašek Štyler Davida Bohatu, ale jeho bodýlko šlo jen těsně vedle tyčky.

 

Naše vítězství bylo zcela zasloužené a mohlo skončit daleko vyšším vítězstvím, kdy jsme neproměnili několik dobrých příležitostí. V tabulce III.třídy jsme se dostali již na 5. místo a budeme v posledním kole atakovat bramborovou pozici.

 

Díky hoši!!!

 

V posledním kole podzimu přivítáme na domácí půdě TJ Karlštejn, a to v sobotu 12.11.2022 od 10.30 hod. Přijďte nás povzbudit!