Přípravky na turnajích OFS Beroun

V neděli 15.1.2023 se naše obě přípravky SK Chlumec/SK Hostomice zúčastnily halového okresního přeboru v Králově Dvoře pořádaným OFS Beroun. Turnaj odehrály nejlepší týmy obou kategorií, které se umístily na prvních příčkách v podzimní sezoně. Naše starší přípravka, která byla po podzimní části na 2.místě, startovala jako náhradník za tým Berouna.

 

Na palubovku nastoupila v dopoledních hodinách jako první starší přípravka, která odehrála celkem 4 poměrně náročná utkání. Střídali jsme pěkné okamžiky hlavně v útočné fázi s těmi slabšími v obraně. Po 1 prohře, 1 remíze a 2 výhrách obsadili holky a kluci krásné 3. místo. Nejlepší zápas jsme odehráli proto Drozdovu, který jsme porazili v poměru 4:0. V utkáních, které jsme prohráli, nás srážely zbytečné chyby a v některých případech jsme měli o dost smůly, která ovšem k fotbalu patří.

 

Konečné pořadí starší přípravka:

1. SK Cembrit Beroun
2. FK Králův Dvůr
3. SK Chlumec/SK Hostomice
4. TJ Drozdov
5. SK Tlustice

 

 

Odpoledne přišla na řadu mladší přípravka, která byla rozdělena do dvou skupin po 3 týmech. V prvním utkání jsme přehráli Drozdov poměrem 3:0 a zajistili si tím prakticky účast v semifinále. V druhém utkání jsme potkali budoucího vítěze turnaje, tým ze Zdic. Byli jsme mu vyrovnaným soupeřem, ale zdický tým byl efektivnější v proměňování šancí a zvítězil 2:4. V semifinále na nás čekal ČLU Beroun. Utkání bylo velmi vyrovnané a oba týmy se přetahovaly o vedení za stavu 2:2. Bohužel naše šance končily na tyčích soupeřovy branky. Poté soupeř využil naše malé zaváhání a trestal – 2:3. Hru jsme vzápětí otevřeli, což byl mlýn na útočné akce Berouna a i vinnou postupně odcházející kondice jsme odešli poraženi.

 

V posledním zápase o 3. místo na nás čekal Cembrit Beroun. Zápas byl opět velmi vyrovnaný až téměř do konce. Tahali jsme za kratší konec, ale kýženou branku, co by nás poslala do vedení, jsme bohužel nevstřelili. Naopak platilo fotbalové pořekadlo nedáš-dostaneš a my jsme ke konci inkasovali – 1:2. Určitě jsme na soupeře měli, ale prostě to nevyšlo. Nakonec jsme tedy obsadili pěkné 4.místo a mohli převzít diplom od OFS Beroun.

 

Oba týmy si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nadšení, které do hry daly! Gratulujeme k předvedené hře a makáme dál!

 

Konečné pořadí mladší přípravka:

1. FK Zdice
2. ČLU Beroun
3. SK Cembrit Beroun
4. SK Chlumec/SK Hostomice
5. TJ Chrustenice
6. TJ Drozdov