Ohlédnutí za rokem 2022

Rádi bychom využili možnosti představit občanům Hostomic rekapitulaci dění v našem Sportovním klubu v minulém roce. Rok 2022 byl konečně již bez covidový a sportovní aktivity se mohly rozjet na plné obrátky.

 

V únoru se uskutečnila Valná hromada klubu, na níž bylo zvoleno nové složení výkonného výboru SK. Na jaře proběhl sběr železného šrotu. Ještě v měsíci březnu jsme pod hlavičkou SK Hostomice pořádali Maškarní ples. Jarní sezóna se dohrávala v měsících duben, květen a červen. Náš tým dospělých se nakonec umístil na celkovém 8. místě tabulky III. třídy. Tým dospělých střídal lepší výsledky s těmi horšími a konečné umístění bylo zklamáním. Na konci dubna proběhla již klasická akce Pálení čarodějnic, na kterou si našlo cestu přes 300 účastníků. Akce je plně podporována SK Hostomice, a to jak po organizační, tak i po ekonomické stránce. Naše mladší přípravka kráčela jarní sezónou velmi úspěšně a nakonec se probojovala do velkého finále okresu Beroun. Bylo pro nás ctí organizovat finále právě naším klubem a titul nakonec získal tým Králova Dvora. Naši borci obsadili pěkné 6. místo. Ani o letních měsících jsme nezaháleli a v červenci přivedli do Hostomic opět legendární revival AC/DC Špejbl’s Helprs, který roztančil výstaviště. V měsíci srpnu byl organizován trenéry mládeže fotbalový kemp pro naše ratolesti. Úspěch jsme slavili i na poli funkcionářském, když se nám konečně po několika letech vyjednávání s jinými kluby povedlo spojit celou mládež s týmem SK Chlumec. Nyní máme celkem 4 mládežnické týmy včetně školičky.

 

Během léta byla plně zapuštěna renteční nádrž na zálévání trávníku z okolních vrtů. Další postup, jak co možná nesnadněji dostat vodu přímo na hřiště, bude pokračovat v příštím roce.

 

Podzimní soutěž začal tým dopělých jako den a noc, ale řekněmě od poloviny soutěže byli dospělí k neporažení a v tabulce obsadili krásné 4. místo. Byla radost se konečně koukat na krásné akce plné kombinací a branek. Veříme, že po vydařeném zimním soustředění se náš tým zakousne do soupeřů i na jaře a posune se ještě výše. Naše mládež podávala také skvělé výkony. Mladší a starší přípravka se probojovala do jarních semifinálových skupin a bude útočit opět na velké finálové turnaje okresu Beroun. Mladší žáci obsadili ve své skupině 4. příčku s minimání ztrátou na bronzové a stříbrné místo. V září se během posvícenského víkendu odehrálo utkání starých gard proti legendám klubu. Na podzim jsme uspořádali nábor fotbalových nadějí. Velmi úspěšné bylo založení specializovaných tréninků našich brankářů v mládežnických týmech. Mladší přípravka odehrála po skončení sezóny pěkný turnaj v Jablonci nad Nisou, kde zvítězila. Dále ji čekají halové turnaje a přípravné zápasy. Mladší žáci (i s hráči z kategorie starší přípravky) se zúčastní zimní ligy v okolí Prahy. Vzdělávání trenérů  je jedním z našich cílů a postupně jej plníme. Naším cílem je mít všechny trenéry s licencí FAČR skupiny C. První certifikaci získal v prosinci na Strahově náš koordinátor mládeže – Luděk Báchor.

 

Během roku oslavilo své jubileum několik členů SK, kterým jsme poděkovali za jejich práci pro klub a předali malý dárek. Bohužel nás opustilo opět několik dlouholetých členů, kterým i tímto vzdáváme hold a čest jejich památce. Povedlo se nám několik dobrých věcí, ale čeho si nejvíce vážíme a ceníme je to, že si do areálu našly cestu děti společně s dospělými a sportují. V kategoriích naší školičky a mladší přípravky společně se starší přípravkou a mladšími žáky je kolem 50 dětí, což je krásné číslo. Podařilo se nám stabilizovat a doplnit sportovní vybavení pro všechny kategorie a trénery. Za vším je velmi tvrdá práce všech dobrovolníků z SK.

 

Abychom byli objektivní, musíme přiznat, že několik věcí se nám také nepovedlo. Memoriál Václava Průchy a jeho druhý ručník musel být zrušen z důvodu přihlášení pouze 4 týmů. Chceme změnit model tohoto turnaje a pokusíme se ho zorganizovat na konci léta v roce 2023. Bohužel jsme nebyli schopni zatím sehnat více dobrovolných trenérů a máme tímto ohroženou kategorii mladší přípravky v příštím roce. Nepodařilo se nám zatím dosáhnout dohody s majiteli pozemků na výstavišti, kolem hřiště a pod klubovnou. Toto téma nás velice trápí a je zřejmé, že bez pomoci města to nepůjde. Nedisponujeme takovými finančními prostředky, abychom pozemky vykupovali či měnili. Naše možnosti jsou minimální, a ačkoliv jsme přes obrovskou snahu zatím nenašli kompromis s církví a státem (tzn. majiteli pozemků), neházíme flintu do žita a pracujeme na tomto důležitém milníku pro SK Hostomice samozřejmě i nadále. Byla by totiž velká škoda, aby Hostomice přišly o prostor zvaný “výstaviště”, které slouží nejen sportovnímu klubu, ale je využívaný i dalšími hostomickými spolky. Také se nám finančně nedaří zlepšovat stav našich kabin, které by potřebovaly nutnou rekonstrukci a zub času je na nich vidět.

 

A co nás čeká v příštím roce? Níže jsou akce na rok 2023 plánované naším klubem SK Hostomice:

 

 

14.1.2023: Novoroční posezení (Záložna)

25.2.2023: Valná hromada SK Hostomice (Záložna)

16-19.2.2023: Zimní soustředění A tým (Strakonice)

18.3.2023: Maškarní zábava (Záložna)

30.4.2023: Pálení čarodějnic (areál SK Hostomice)

8.7.2023: Koncert AC/DC revival (areál SK Hostomice)

5.8.2023: Turnaj legend / starých pánů (areál SK Hostomice)

26/27.8.2023: Memoriál Václava Průchy – turnaj přípravek (areál SK Hostomice)

9-10.9.2023: Posvícenské sportování (areál SK Hostomice)

31.12.2023: Silvestrovský fotbálek (areál SK Hostomice)

 

Na závěr bychom z celého srdce chtěli poděkovat všem sponzorům našeho klubu, dobrovolníkům a trenérům, všem hráčkám a hráčům za reprezentaci města Hostomice, rodičům za to že podporují děti ve sportování, fanouškům a vůbec všem lidem za podporu SK Hostomice.

 

Velice si vážíme a ceníme Vaší přízně a pomoci!

 

Děkujeme a sportu zdar, fotbalu zvlášť!