Slavíme vítězství nad Ostrovanem!

V sobotu jsme v rámci 11. kola přivítali celek TJ Ostrovanu Zadní Třebaň.
 

SK Hostomice:
J. Vetchý – L. Šereda, A. Hornát, T. Fatka, J. Spousta – D. Bohata, P. Veselý (M. Císař), M. Kubišta, J. Kačírek [K], D. Špicl (V. Rott) – I. Pohorilyi (M. Lisý)
 

Hostující, který svůj tým před sezónou kvalitně posílil a má ty nejvyšší ambice, si do Hostomic přijel pro body, ale naši hráči, povzbuzeni třemi výhrami v řadě, byli jednoznačně proti a naopak chtěli prodloužit vítěznou sérii. Ačkoliv na obou stranách vinou zranění chybělo několik opor, dal se očekávat náročný, ale zároveň atraktivní zápas. Hosté začali aktivně a dlouhými nákopy za obranu na vysokého útočníka či rychlá křídla zaměstnávali naši obranu. Ta ale ve spolupráci s Jirkou Vetchým fungovala dobře a my naopak hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich si od lajny navedl míč na střed David Špicl, napřáhl a jen díky vynikajícímu zákroku brankáře a kupě smůly skončila jeho pumelice na levé tyči brány. Hrála se rychlá hra, které pomohl i mokrý trávník, ale na větší šance se čekalo. Zadní Třebáň měla v našem vápně několik závarů, které ale gólem neskončily, a tak když Veselého trestný kop těsně před přestávkou skvěle vyboxoval brankář, šlo se do šaten za stavu 0:0.
 

Ve druhém poločase vypadala hra podobně, jako v tom prvním, Zadní Třebáň se stále častěji uchylovala k nakopávaným míčům, ale ty buď zachytila obrana či je posbíral Jirka Vetchý, který výborně četl hru. Obrany na obou stranách se překonávaly a tak šancí bylo poskromnu. S přibývajícím časem přibývalo nervozity, bylo vidět, že vyhrát chtějí obě mužstva a ani jeden tým tomu druhému nic nedaroval. Přibývalo tak i nevybíravých zákroků a po jednom z nich došlo v 62. minutě ke zranění Petra Veselého, který byl nucen střídat. Držíme palce a věříme, že bude brzy v pořádku. Hra se pak trošku uklidnila, a když už to vypadalo, že se schyluje k bezbrankové remíze, přišla 76. minuta a první z klíčových okamžiků utkání. Kubi našel uličkou Honzíka Kačírka, který se dostal před obránce, ten už mohl jen faulovat, a tak následovala červená karta. Míč z trestného kopu následně jen těsně minul pravou tyč. O tři minuty později si oba jmenovaní spolupráci zopakovali, Michal prostrčil krásnou uličku na Honzíka, ten postupoval ze strany na bránu a jasnému gólu zabránil brankář hostí jen za cenu dalšího faulu. Žlutá karta a nařízená penalta! Vzhledem k tomu, že aktuálně nejlepší střelec III. třídy a náš obvyklý exekutor penalt byl ošetřován, převzal zodpovědnost Michal Kubišta. Poslal prudký míč těsně k tyči, a ačkoliv brankář směr vystihl, neměl šanci – 1:0!
Posledních 10 minut bylo hektických, domácí hráči se snažili držet míč co nejdále od své branky, hosté naopak vrhli veškeré síly do ofenzivy a kopali do našeho vápna jeden centr za druhým. Tam ale kraloval bezchybný Jirka Vetchý a tak když těsně před koncem utkání jeden z mála nebezpečných pokusů hostů skončil mimo branku, mohli jsme slavit těžké, ale nesmírně cenné vítězství 1:0.
 

Naši hráči předvedli srdnatý výkon, rvali se o každý míč a silnému soupeři nedali nic zadarmo. Díky tomu dokázali zlomit utkání na svou stranu a mohli se svými fanoušky oslavit čtvrté vítězství v řadě a tři důležité body do tabulky. Po nevydařeném startu do sezóny máme aktuálně na svém kontě 15 bodů a posunuli jsme se na šesté místo v tabulce.
 

O další body do tabulky a prodloužení série pojedeme bojovat v sobotu 22. 10. 2022 od 12:30 do Praskoles. Přijďte nás podpořit!