Série neporazitelnosti trvá!

V sobotu jsme v rámci 13. kola na svém hřišti přivítali rezervu Loděnic, která prožívá dobrou sezónu a před naším vzájemným zápasem se se ziskem 20 bodů nacházela na pátém místě v tabulce. My jsme chtěli odčinit bodovou ztrátu z Praskoles a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. U toho už byla i naše nejnovější posila, mladý Ivan Burtyn, kterého tímto vítáme mezi námi. Ať se Ti u nás daří, Ivane!

 

SK Hostomice:

J. Vetchý – M. Šereda, A. Hornát, T. Fatka, J. Hadrava (L. Šereda) – V. Štyler, D. Bohata, L. Rylich (V. Rott), M. Kubišta,  J. Spousta (I. Burtyn) – J. Kačírek [K]

 

Hostující tým přijel v kombinované sestavě, ale my jsme nechtěli, navzdory absenci několika opor, ponechat nic náhodě a začali zápas aktivně. Ta se vyplatila dříve, než by kdokoliv čekal. Po pěkném vysunutí si zaběhl za obranu Venda Štyler a stříleným centrem po zemi našel před bránou Honzíka Kačírka, který ve skluzu zakončil pod břevno. 1. minuta utkání a vedeme – 1:0!

 

Začátek snů nás neuspokojil a snažili jsme se být nadále aktivní, a to především přes Honzíka Kačírka, jehož rychlost na obránce Loděnic platila. To se potvrdilo záhy. 8. minuta, domácí kapitán si předkopl míč do běhu a obráncům utekl. Zakončení už byla pro našeho střelce hračka – 2:0. O další dvě minuty později akce jako přes kopírák, s 16 góly aktuálně nejlepší střelec soutěže kompletuje hattrick a v 10. minutě vedeme již o tři branky – 3:0!

Rychlé vedení o tři branky mělo vliv na další vývoj utkání, domácí na úkor efektivity řešili některé herní situace lehkovážně, někdy až profesorsky. Navíc, kvůli měkkému terénu, který se v průběhu zápasu stával více a více nerovným, přibývalo nepřesností.

 

Na další gól se tak čekalo až do 61. minuty. Před okrytou branku si po pěkné kombinaci naběhl David Bohata a z první uklidil míč pod břevno – 4:0! Hned o minutu později však naše obrana chybovala, ofsajd past nesklapla a útočník hostí prostřelil zblízka Jirku Vetchého – 4:1. Po zbytek utkání jsme byli aktivnějším týmem, ale navzdory naší snaze, sledovalo 50 diváků především přehlídku zahozených šancí. Své dva úniky neproměnili v gól Honzík Kačírek ani Venda Štyler, Michal Kubišta pak netrefil prázdnou branku po další pěkné kombinaci. Ačkoliv se brankové příležitosti objevovali především před brankou hostí, byly to nakonec Loděnice, které v úplném závěru stanovily konečné skóre – 4:2.

 

V předposledním domácím utkání podzimní části jsme tak zvítězili 4:2 a Milan Plecitý, který kvůli absenci trenéra Staňka výjimečně vedl mužstvo do utkání jako trenér, tak měl stejně jako hráči důvod k radosti. Za tři důležité body jsme rádi, do příště se pokusíme vypilovat i koncovku, aby té gólové radosti bylo na naší straně co nejvíce.

 

Příští týden vyjíždíme v rámci dohrávaného 1. kola na hřiště Tmaně, proti které nastoupíme v neděli 6. 11. od 14:00. Předem děkujeme za Vaši podporu!