Mládež SK Hostomice se představila na turnajích v Černošicích

Hned o prvním lednovém víkendu se naše mládežnické týmy rozjely reprezentovat město Hostomice. Mladší žáci a miniškolička SK Hostomice se vydali stejným směrem, a to do sportovní haly Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy, kde byly pořádané turnaje pro ročníky 2007 a 2013.

 

Jako první se dopoledne představili mladší žáci. Trenér Horník musel sestavu vzhledem k několika omluvenkám doplnit i o mladší hráče z ročníku 2009. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 velmi kvalitních týmů, které byly rozlosované do dvou skupin. My jsme naši skupinu zahájili remízou s týmem FK Všeradice ‘A’ 0:0. Poté jsme inkasovali debakl s celkem Tempo Praha v poměru 0:9, kdy naši hráči po úvodních dvou gólech absolutně zápas vypustili a odchodili. V kabině po tomto zápase následoval lehký průvan a tým si uvědomil, že takto se hrát nemůže. Poslední zápas ve skupině proti celku SK Doksy hráči odbojovali na 100% a následovala tak naše první výhra na turnaji 1:0.

 

Ve skupině jsme se umístili na 3. místě a následovalo utkání o to, kdo bude hrát o celkové 5. nebo 7. místo. V tomto utkání jsme změřili naše síly s týmem FK Všeradice ‘B’ a trochu se štěstím zvítězili 1:0. V posledním utkání na turnaji jsme opět potkali tým Všeradic ‘A’. Našim hráčům však již bohužel došly síly a soupeř potvrdil roli favorita vítězstvím 4:1. Holky a kluci tedy obsadili na tomto velmi dobrém turnaji zaslouženou konečnou 6. příčku. Dle slov trénérů nebyla spokojenost pouze ve druhém zápase ve skupině, v ostatních utkáních jsme předvedli bojovný a fotbalový výkon.

 

Konečné pořadí turnaje – mladší žáci – 4.1.2020:

 

1.Tempo Praha

2. SK Doksy

3. Senco Doubravka

4. SK Vinařice

5. FK Všeradice ‘A’

6. SK Hostomice

7. Cembrit Beroun

8. FK Všeradice ‘B’

 

Gratulujeme!

 

 


Sobotní odpoledne pokračovalo v Černošicích turnajem ročníků 2013, jehož se zúčastnila hostomická fotbalová školička. Nutno zmínit, že Hostomice byly jediným týmem na tomto turnaji, který pocházel z berounského okresu, ostatní týmy přijely z jiných okresů a krajů. Našimi soupeři byli: 1.FK Příbram, SK Benešov, Fotbalová Akademie Kladno, TJ Milín, Uhelné sklady Praha, Velké Popovice, SK Poříčí nad Sázavou.

 

Naše školička absolvovala takto kvalitně obsazený turnaj vůbec poprvé a musíme říci, že ostudu neudělali, ba naopak. Turnaj se hrál systémem “každý s každým” a výsledky nebyly evidované, protože v této kategorii je celkovým vítězem každý tým. Bylo krásné vidět, jak naši hráči bojují na maximum a i proti fotbalovějším soupeřům nevypustí jediný souboj. Náš tým byl stejně jako mladší žáci doplněn o mladší hráče ročníku 2014. Pro statistiky však přece jen musíme uvést, jak jsme dopadli: připsali jsme si 2 cenné výhry a obdrželi 5 porážek (trenéři zapisují výsledky pro své účely). V turnaji jsme vstřelili několik krásných branek, které byly vždy oceněny potleskem od nejvěrnějších fanoušků: rodičů dětí.

 

Gratulujeme!

 

Trenerům Robertovi a Jiřince ukázal tento turnaj, na čem ještě musíme zapracovat, ale také potvrdil, kolik fotbalových talentů máme u nás v Hostomicích, a že cesta kterou jsme zvolili, je ta správná.

 

Proto budeme i nádále navštěvovat turnaje tohoto typu, aby se hráči měřili s dobrými soupeři a byli připraveni na soutěž, do které vstoupí na podzim tohoto roku.

 

Držte nám palce!