Ohlédnutí za rokem 2021

Rádi bychom využili možnosti podělit se s občany Hostomic o rekapitulaci dění v našem Sportovním klubu v minulém roce. Rok 2021 byl bohužel velmi ovlivněn covidovou situací, která utlumila aktivity nejen v oblasti sportu. Každý spolek, ať už dobrovolný nebo profesionální, pocítil dopad této pandemie velmi tvrdě.
 

Pro nás to znamenalo, že soutěže musely být pozastaveny a jarní část se již nedohrála. Byla to obrovská škoda, protože týmy našich dospělých a také mladších žáků měly svoje soutěže velmi nadějně rozehrané a určitě by sahaly po nejvyšších příčkách. Sezóna se rozehrála až na podzim, nicméně SK nezahálelo a uspořádalo několik sportovních akcí ještě před létem, jakmile to hygienická situace dovolila. Na jaře proběhl sběr železného šrotu pro občany města Hostomice. V květnu se uskutečnila Valná hromada klubu, která se musela přesunout z února. Během června jsme se rozloučili s trenérskou dvojicí naší mládeže Hadraba – Kropáč, která odešla do Hořovic trénovat vyšší soutěž. Při poděkování ukápla slza nejednomu z přítomných, protože spolupráce s těmito trenéry byla nadmíru úspěšná, a to nejen po sportovní stránce. Také proběhl další nábor fotbalových nadějí do naší školičky, který byl úspěšný a naše dětičky pod vedením Jiřinky Kačírkové již reprezentují Hostomice v oficiální soutěži. Vidět radost z pohybu a ze hry u těchto nejmenších dětí je krásný pocit a samozřejmě i příslib do budoucna.
 

Na konci června proběhla na naše poměry obrovská akce, a to první ročník Memoriálu Václava Průchy. Do Hostomic se sjelo 16 mládežnických týmů v kategorii ročníku 2013 a skupina nadšenců z řad SK vzdala tímto hold našemu dlouholetému předsedovi a vlastně všem lidem, kteří spojili svoji práci s naším klubem. Turnaj byl velmi kvalitní jak po sportovní stránce, tak po stránce organizační. Obdrželi jsme velkou pochvalu od všech účastníků a těšíme se na další ročník. Jen pro ty, kteří úplně netuší, co se nám povedlo: týmy, které na našem turnaji obsadily 1., 2. a 4. místo, se probojovaly v následné kvalifikaci v Poháru mládeže (největší a nejprestižnější turnaj v ČR) do finálového turnaje, v němž startuje 24 nejlepších týmů z celé ČR!
 

V srpnu proběhla na našem hřišti rekonstrukce hrací plochy – tzv. aerofikace, pískování a hnojení trávníku. Samozřejmě vše za fyzické podpory několika hráčů, dobrovolníků a členů výboru. Hned další víkend jsme uspořádali kulturní akci skupiny Gentiana, které předcházel turnaj v malé kopané pro veterány. Večerní koncert bohužel zhatilo počasí, ale i tak panovala v areálu SK dobrá nálada. Podzimní část soutěže se nejvíce povedla naší mladší přípravce, která pod vedením trenérů Klučiarovského a Kačírka vyhrála svoji skupinu a postoupila do jarní semifinálové fáze. Naše starší přípravka, která je spojená s týmem TJ Felbabka pod vedením trenérů Volejníka a Zbytovského obsadila po podzimu 4. místo ve své skupině. Nutno dodat, že je to jejich první rok v soutěži s o 1-2 roky staršími dětmi. Tým dospělých střídal dobré výsledky s horšími a umístění na 9. příčce po podzimní části je spíše zklamáním. Kluci pod vedením trenérů Staňka a Plecitého mají určitě na víc. Jak již bylo zmíněno, do soutěže se dostala i naše školička a byla to nádherná podívaná. Během roku oslavilo své jubileum několik členů SK, kterým jsme poděkovali za jejich práci pro klub a předali malý dárek. Povedlo se nám několik dobrých věcí, ale čeho si nejvíc vážíme a ceníme je to, že si do areálu našly cestu děti společně s dospělými a sportují. V kategoriích naší školičky a mladší přípravky společně se starší přípravkou je mezi 40-45 dětmi, což je krásné číslo. Podařilo se nám stabilizovat a doplnit sportovní vybavení pro všechny kategorie a trénery. Za vším je velmi tvrdá práce všech dobrovolníků z SK.
 

Abychom byli objektivní, musíme přiznat, že několik věcí se nám také nepovedlo. Bohužel jsme nebyli schopni udržet kategorii mladších žáků, kde nám chyběli hráči. Daří se nám budovat nejmenší kategorie, ale s přestupem na větší hřiště děti chybí a není jich dostatek. Řešením je spojovat se s ostatními celky, ale v tomto případě jsme byli neúspěšní. Další nepovedenou věcí je situace ohledně pozemků okolo našeho areálu. Nepodařilo se nám zatím dosáhnout dohody s majiteli pozemků na výstavišti, kolem hřiště a pod klubovnou. Toto téma nás velice trápí a je zřejmé, že bez pomoci města to nepůjde. Nedisponujeme takovými finančními prostředky, abychom pozemky vykupovali či měnili. Naše možnosti jsou minimální, a ačkoliv jsme přes obrovskou snahu zatím nenašli kompromis s církví a státem (tzn. majiteli pozemků), neházíme flintu do žita a pracujeme na tomto důležitém milníku pro SK Hostomice samozřejmě i nadále. Byla by totiž velká škoda, aby Hostomice přišly o prostor zvaný výstaviště, které slouží nejen sportovnímu klubu, ale je využívaný i dalšími hostomickými spolky.
 

A co nás čeká v tomto roce? Níže jsou akce na rok 2022 plánované SK Hostomice:
 

Leden – taneční zábava
Leden – zimní soustředění
Únor – Valná hormada
Duben – pálení čarodějnic
Květen – sběr železného šrotu
Červen – 2. ročník Memoriálu Václava Průchy
Červenec – letní fotbalový kemp
Červenec – koncert AC/DC revival
Srpen – turnaj v malé kopané pro veterány
Září – utkání starých gard během posvícení
Prosinec – Silvestrovský fotbálek
 

Nakonec bychom z celého srdce chtěli poděkovat všem sponzorům našeho klubu, dobrovolníkům a trenérům, všem hráčkám a hráčům za reprezentaci města Hostomice, fanouškům a vůbec všem lidem za podporu SK Hostomice. Velice si vážíme a ceníme Vaší přízně a pomoci!
 

Děkujeme a sportu zdar, fotbalu zvlášť!