Bezbranková remíza v Hýskově

Poslední utkání sezóny jsme odehráli na hřišti Hýskova, kde nás čekal těžký soupeř. Domácí měli před zápasem na svém kontě 22 bodů a patřili do TOP5 tabulky. Náš tým odjel na utkání opět v limitované sestavě a do utkání tak musel vstoupit i bývalý vynikající hráč SK Milan Plecitý. Utkání odehrál s přehledem a patřil k nejlepším hráčům na hřišti, což potvrzuje i neobdržená branka v naší síti!

 

SK Hostomice:
D.Špicl – J.Hadrava, M.Šereda, M.Plecitý, M.Císař – L.Šereda, J.Spousta [K], V.Štyler, K.Hejduk, D.Krajči – J.Kačírek
 

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a v prvních minutách jsme nevyužili dobré příležitosti ke skórování, když Kamil Hejduk ani David Krajči nenasměřovali svoje střely razantněji a nechali tak vyniknout domácího gólmana. Poté se hra vyrovnala a Hýskov převzal otěže zápasu. Podržel nás opět David Špicl, který fantstickým zákrokem vyškrábl střelu domácích vedle tyče v 9. minutě. Další velká šance Hýskova skončila těsně vedle. Naši borci nehráli špatně, ale jejich akce končily většinou na hranici velkého vápna nebo chyběly větší pohybová aktivita směrem do kombinace a hra po stranách. Nevyužili jsme několik centrů po přímých kopech, které nebyly pro Hýskov problémem odvrátit. Ke konci prvního poločasu jsme hru vyrovnali a po pěkné kombinaci zastavila obrana domácích v slibné šanci Davida Krajčiho.
 

Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Kluci nastoupili s cílem vstřelit branku a odvézt si 3 body. Zatlačili jsme Hýskov na jejich polovinu a nepouštěli je téměř přes polovinu hřiště. Již na začátku poločasu nevyužil velkou šanci kapitán Spousta, když jeho střela směřovala jen do brankáře. Náš tlak domácí odvraceli s problémy a znamenalo to pro nás několik rohových kopů, které ovšem branku nepřinesly. V 71. minutě přišla nejvetší šance utkání, když se po vysunutí Hejduka řítil sám na kasu Vašek Štyler, ale jeho myšlenku podstřelení skvěle vystihl brankář Hýskova a střelu zneškodnil. Hned minutu na to se naskytla dálnice pro Míru Šeredu, ale ten se ukvapil a vystřelil vedle branky. Domácí v druhé půli téměř neohrozili Špicla, až na jeden nebezpečný rohový kop. My jsme měli ještě ke konci utkání velkou šanci v podobě přímého kopu zpoza vápna, ale střela kapitána Jana Spousty letěla vysoko nad branku. To byl poslední moment utkání, které skončilo 0:0. Bereme tedy cenný bod za remízu, ale po pravdě jsme si za druhý poločas zasloužili 3 body. Bohužel bez gólu se nemůže vyhrát.
 

I tak před kluky smekáme za předvedený výkon a jejich bojovnost nejen v tomto utkání ale i v celé sezóně!!!
 

Po polovině sezóny jsme ve středu tabulky, ale očekávání byla větší. Chybí nám několik bodů, které jsme zbytečně ztratili zejména v zápasech se Zadní Třebání, v Újezdu a Loděnicích a vlastně i dnes v Hýskově. Na kontě máme pouze 16 bodů, což by s připočtením bodů z výše zmíněných zápasů znamenalo umístění v TOP5 tabulky, kam jistě patříme. Za podzimní část jsme si připsali 4 výhry, 4 remízy a 5 proher. Nikdo nás na podzim herně nepřehrál, pouze Hudlice byly jasně lepší. Znamená to tedy, že je na čem stavět.
 

Věříme, že na jaře se nám podaří zápasy sehrát lépe než na podzim a že se také zlepší tréninková morálka!
 

Děkujeme trénérskému týmu za dobrou práci a všem klukům za výkon v našem dresu! Těšíme se na jarní část sezóny!