Oslabené áčko vybojovalo bod v Oseku

SK Slavoj Osek – SK Hostomice 2:2
 

K prvnímu mistrovskému utkání sézony jsme zajížděli na hřiště Slavoje Osek bez několik hráčů našeho kádru.
 

Základní sestava vyběhla na hřiště v tomto složení:
 

Špatenka – J.Hadraba, M.Šereda, R.Spousta, T.Fatka – L.Šereda, O.Kačírek (Mil.Plecitý), J.Spousta, Mich.Plecity (M.Kodad) – K.Hejduk, J.Kačírek
 

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a technických akcí jsme viděli pramálo. Míče se spíše nakopávaly od vápna k vápnu. Střed našeho hřiště byl až nad očekávání prázdný a toho v 10. minutě využili domácí k rychlému protiútoku, který kapitán Oseka zužitkoval nádhernou střelou do růžku Špatenkovy branky – 1:0. Hru jsme poté vyrovnali a střela Honzy Kačírka jen o málo minula pravou tyč domácí svatyně. V 24. minutě jsme měli obrovské štěstí, když střela domácích prolétla těsně kolem naší branky. V 33. minutě nás podržel brankář Špatenka, který lapil 100% šanci domácího útočníka. V 36. minutě došlo v našem vápně ke kontaktu Tomáše Fatky s domácím hráčem a sudí po váhání nařídil pokutový kop, který domácí s přehledem proměnili – 2:0. Situace byla o to horší, že náš Roman Spousta obdržel po odpískání penalty červenou kartu za řeči a oslabil tímto zbytečně tým. Kluci se ovšem nevzdali a Honzík Kačírek vybojoval v předposlední minutě první půle penaltu po faulu domácího gólmana. K údivu všech tasil hlavní rozhodčí pouze žlutou kartu, ačkoliv se jednalo o faul posledního hráče… Honzík Kačírek penaltu neomylně proměnil a do kabin se šlo za stavu 2:1.
 

Druhá půle začala v podstatně volnějším tempu a domácí si mysleli, že proti 10 hráčům to bude jednoduché. Naši trenéři provedli několik změn postů v sestavě a poslali na hřiště Matěje Kodada. V 58. minutě Matěj vysunul krásnou kolmicí Honzíka Kačírka, který tuto šanci využil a skóroval – 2:2!!! Poté naši hoši převzali otěže utkání do svých rukou. Do dobrých šancí se dostali K. Hejduk a M. Kodad. V 65. minutě nastoupil hrající trenér Milan Plecitý a začal dirigovat naší obranu. V 74. minutě po nahrávce Honzy Kačírka vsítil branku Maty Kodad, ale bohužel z postavení mimo hru 🙁 V 83. minutě se řítil sám na branku domácích Honzík Kačírek, ale bohužel přestřelil. Domácí nás potom zatlačili na naší polovinu a museli jsme odolávat několika útokům. Opět nás podržel Michal Špatenka když vyškrábl střelu pod břevno. Do konce utkání už se nic podstatného nestalo a zápas skončil zaslouženou remízou.

 

Kluci zaslouží obrovský respekt a pochvalu za to, že zápas nevzdali a odmakali. Děkujeme hoši a klobouček!!!