Loučení trénerů Hadraby s Kropáčem

V sobotu 19.6.2021 se v areálu SK Hostomice loučila se sezónou také kategorie našich mladších žáků, která zastupovala hostomické barvy ve spojeném týmu s názvem SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice.
 
Kluci si užili při dokopné dobré občerstvení a samozřejmě hráli i fotbal, po kterém se jim v době pozastavení sportovních akcí velmi stýskalo. Trenér Radek Hadraba zhodnotil nelehkou sezónu, poděkoval všem hráčům za snahu a všem rodičům za podporu. Také oznámil konec kategorie mladších žáků v Hostomicích z důvodu nedostatku dětí. Ačkoliv se snažili trenéři s výborem SK udržet tuto kategorii do další sezóny, přes veškeré úsilí a oslovení několika jiných okolních klubů za účelem případného spojení, byl výsledek jednání vždy negativní a nikdo o tuto myšlenku nemá bohužel zájem. Pánové Hadraba a Kropáč přišli před cca 4 lety s plánem na spojování klubů s cílem zachránit mládežnický fotbal na vesnicích. Ukázali, že tato myšlenka je správná a vytvořili každý rok silný tým, který podával krásné výkony, a to nejen na fotbalovém hřišti. Bohužel zůstali s touto myšlenkou sami a nikdo z okolních klubů se a tímto nápadem neztotožnil.
 
Tým pod vedením těchto pánů trenérů dosáhl několika výrazných úspěchů v podobě vítěze přeborníka okresu Beroun v kategorii mladší přípravky, dále 3. místem ve finálovém turnaji o přeborníka okresu Beroun v kategorii starší přípravky. Bohužel poslední dvě sezóny byly velmi ovlivněné pandemií a kluci svoje sezóny, které měli perfektně rozjeté, nemohli dokončit. Poslední sezónu vedli svou skupinu mladších žáku a my jsme přesvědčeni, že kdyby se skupina mohla dohrát, sáhli by si kluci na další triumf.
 
Oba trenéři ale s fotbalem nekončí a přesouvají se do nedalekých Hořovic, kde povedou tým mladších žáků v krajském přeboru. S nimi se přesouvá do Hořovicka i několik našich hráčů a my pevně věříme, že se k nám v budoucnu všichni vrátí.
 
SK Hostomice by chtělo z celého srdce poděkovat Radkovi a Alešovi za jejich nadšenou práci s mládeží, jejich výchovu našich dětí a kamarádský přístup k nim, předávání zkušeností, které načerpali během svých hráčských kariér a také za to, jak po celou dobu dýchali pro náš klub. Přejeme jim jen to nejlepší v jejich další misi, která bude jistě úspěšná.
 
Věříme, že se v Hostomicích ještě potkáme přímo na hřišti a smekáme před Vámi pomyslný kloubouk!