FK Dukla Praha navštívila Hostomice

V pátek 18.6.2021 měl klub SK Hostomice tu čest přívítat v našem areálu tým z pražské Julisky, a to FK Dukla Praha kategorii ročníku 2011. Starší přípravka Dukly zorganizovala v Hostomicích svou rozlučku s končící sezónou, která byla bohužel ovlivněna Covidem-19, a tak kluci trénovali část podzimu a téměř celé jaro on-line a na hřiště se dostávali velmi málo.
 
Během rozlučky měli kluci možnost otestovat několik novinek, do kterých zainvestoval výbor SK: radar měřící rychlost střely, plachtu s logem SK s otvory, které slouží ke střelbě na přesnost nebo například tzv. vracečku, což je síť vracející fotbalový míč přímo na nohu hráče. Celé odpoledne panovala dobrá nálada. Pro úlevu od tropického vedra byla k dispozici i vodní skluzavka, kterou ochotně zapůjčil pan Petr Nájemník z SDH Hostomice, a jemuž bychom touto cestou chtěli poděkovat.
 
Na konci odpoledne byla připravena pro kluky a rodiče videoprojekce ze zápasu EURO, v němž naše reprezentace nastoupila do utkání proti týmu Chorvatska. Po vstřelení gólu ČR zazněl obrovský jásot oslavujícící naše vedeni 🙂
 
Po fotbalovém utkání došlo i na chvíli loučení s trenéry Pavlem a Adamem, kteří kluky vedli již od jejich nejmenších fotbalových krůčků a pro další sezónu se posouvají do vyšší kategorie. Chvíle loučení byla dojemná a trenéři i kluci jen těžko zadržovali slzy. Pověstné trenérské žezlo převzali trenéři Michal, Vašek a Filip, kteří se rozlučky také účastnili. Kluci obdrželi od trenérů spoustu dárků a pámátní trička s medailemi. Rodiče rovněž poděkovali trenérům drobnými dárky za jejich trpělivost a práci s dětmi.
 
FK Dukla Praha pracuje s mládeží nejen po sportovní stránce, ale také po stránce lidské, učí kluky bojovnosti, respektu, úctě, týmovému duchu, fair play a především lásce ke sportu jako takovému.
Vedení SK Hostomice veří, že spolupráce obou klubů bude i nadále pokračovat a přeje tímto vše nejlepší do další sezóny, která už se snad vrátí do normálního režimu jako před pandemií.