Dospělí vydřeli výhru v nastavení a žáci stále v čele

Fotbalový víkend – bohužel asi na nějakou dobu poslední – začali již v pátek 9.10.2020 naši mladší žáci. Soupeřem jim byl spojený tým Broumy / Hudlice. Postavení v tabulce značilo náš tým jako favorita a kluci to také během zápasu potvrdili. Vstřelili osm krásných branek a po zásluze zvítězili.

 

Sestava SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice:

Toť – Hadraba, Kropáč, Toth, Parkán [K], Hnízdil, Vrána, Bastl, Mikitinec, Frajtág, Časar, Houska, Mackovič

 

Branky: Toth 4x, Hadraba 3x, Mackovič

 

Držíme tedy pořád první místo v naší skupině okresního přeboru. Bravo a gratulujeme!!!

 

 


Naše mladší přípravka se zúčastnila již třetího turnaje ve své skupině D, který organizoval v sobotu 10.10.2020 sousední Chlumec. Holky a kluci statečně bojovali v deštivém počasí, předvedli několik krásných akcí a vstřelili několik krásných branek. Tým si připsal vítězství proti Všeradicím a prohry s týmem Chlumce a naším druhým týmem, který hraje pod názvem TJ Felbabka, ve kterém hrají i kluci z Hostomic. Týmy chtějí směrem do budoucna spolupracovat a vypadá to, že budeme mít super fotbalisty!

 

Pořadí turnaj Chlumec:

 

  1. SK Chlumec – 9 bodů
  2. TJ Felbabka – 6 bodů
  3. SK Hostomice – 3 body
  4. FK Všeradice – 0 bodů

 

Gratulujeme všem týmům!

 


SK Hostomice – FK Všeradice 3:2

 

Posledním týmem v našich barvách, který zasáhl do fotbalového dění, byl náš tým dospělých. Na našem hřišti jsme v derby přivítali FK Všeradice. SK Hostomice nastoupil v této sestavě:

 

Špatenka – Štyler, Hornát [K], Šereda, Fatka – Spousta, Rylich, Kubišta, Hejduk, Roubík (Bárta) – Kačírek J. (Císař)

 

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a první vážnější akce přišla až v 10. minutě, kdy zahrozili hosté, ale jejich střela šla vedle branky. V 16. minutě se už téměř střídalo v našem týmu, kdy Jan Roubík končil svou hráčskou kariéru a toto střídání bylo naplánované. V ten samý moment dostal právě Honza míč na svou kopačku, posunul si jej a nekopromisně ho poslal levačkou z 25 metrů do levého horního rohu všeradické branky – 1:0!!! Tomu se říká rozlučka jak má být! Po úvodní brance už Honza skutečně vystřídal. SK Hostomice mu děkuje za jeho hráčskou kariéru a přeje mu vše nejlepší na poli funkcionářském. Naše vedení ale kluky lehce ukolíbalo a přenechali jsme hru soupeři, který trestal. Po našich velkých chybách, kdy jsme několikrát nedůrazně odehráli balón a také nechali soupeře dorážet ve velkém vápně, Všeradice v rozmezí mezi 23.-25.minutě skóre zápasu otočily. To byla pro naše kluky ledová sprcha, ale o to víc zvýšil tým svoje otáčky. Bohužel opět nás tlačila bota při proměňování šancí a tutovky Karla Bárty a Romana Spousty kýženou brankou neskončily. Stav 1:2 vydržel až do poločasu.

 

Po přestávce jsme nastoupili s cílem otočit utkání v náš prospěch a zvítězit. Po většinu utkání jsme měli míč na svých kopačkách, ale kluci chtěli někdy až moc a řešili situace zbrkle a ukvapeně. Snažili jsme se hrát spíše vzduchem a to nebylo pro hosty velké nebezpečí. V 55. minutě došlo ke kontaktu ve velkém vápně mezi naším Janem Kačírkem a hostujícím brankářem – bohužel píšťalka sudího zůstala němá. Soupeře jsme tlačili na jeho půlku a začali jsme posléze vysouvat kapitána Hornáta do středu hřiště. To byla šance pro hosty, kteří hráli pouze na rychlé protiútoky a naše hra vabank jim napomáhala. Kolem 70. minuty šli hostující útočníci několikrát sami na brankáře Špatenku, ale ten dvakrát míč fantasticky zlikvidoval a držel náš tým nad vodou. Obránci museli také hasit šance hostů až na poslední chvíli skluzy a bloky. Čím více jsme se tlačili dopředu, tím více jsme chyběli ve středu hřiště. Stále jsme málo kombinovali a nevyužívali naší větší fotbalovosti například v soubojích 1 na 1, do kterých jsme si moc netroufali. V 82. minutě se na nás konečně obrátilo trochu štěstí a snaha našich kluků byla odměněna vyrovnávací brankou v podání Ládi Rylicha, který vystřelil zpoza vápna a míč po několika tečích skončil v bráně hostí – 2:2! Zbytek zápasu jeli kluci už na doraz a chtěli strhnout vítězství na naši stranu. Rozluzení přišlo až v 91. minutě, kdy se konečně chytil centrovaný balón, který poslal do vápna Honzík Kačírek a Kamil Hejduk těžkou tečí zajistil důležité vítězství pro SK Hostomice!!! Po vstřelení vítězné branky vybuchla obrovská radost našich kluků na hřišti a celého realizačního týmu.

 

Za odvedený výkon a snahu, kterou kluci vynaložili po celý zápas, jsme si vítězství zasloužili!

 

Hoši děkujeme a gratulujeme!!!

 

 

 

skhostomice#nikdytonevzdavej#dneskatobylonadoraz#hosidekujem#roubastotamposlal#takjsmetretinoaco#cernobilasila#