Dospělí nezvládli souboj o čelo tabulky a mladší přípravka opět bronzová

Fotbalový víkend pokračoval v sobotu 3.10. V dopoledních hodinách se představila naše mladší přípravka na svém druhém mistrovském turnaji, který se odehrál tentokrát ve Všeradicích.

 

Do turnaje jsme nastoupili s velkou chutí dát více gólů soupeřům, ale také zlepšovat herní projev a kvalitu kombinací a nahrávkami mezi hráči, dostávat se v útoku na dostřel brány soupeře. To se v prvním zápase proti Velkému Chlumci  začalo plnit, ale po náhodných odrazech míče nás soupeř potrestal a dostal se do třígólového vedení. Touha po vítězství nás nezlomila a dokázali jsme tento zápas zdramatizovat na rozdíl jednoho gólu. V posledních pěti minutách nás však soupeř potrestal za individuální chyby a nakonec zvítězil 5:2. Ve druhém zápase se Všeradicemi jsme potvrdili naši herní kvalitu a dokázali jsme kontrolovat zápas do konečného stavu 5:3 pro nás. Náš třetí zápas byl proti našemu druhému týmu, který hraje pod hlavičkou TJ Felbabky. Během utkání jsme předvedli naš nejlepší výkon. Převážnou většinu zápasu jsme se zkušenějšímu týmu dokázali vyrovnat a dlouhé minuty se čekalo na první gól, který po individuální šanci proměnila Felbabka. Náš gól byl ale ve vzduchu a tým si ho po výborném výkonu také zasloužil. Gól padl z následného protiútoku a stav se vyrovnal. V poslední minutě zápasu Felbabka strhla vedení na svou stranu a zvítězila tak 2:1.

 

Na turnaji jsme obsadili krásné třetí místo, ale naším úsilím a herním projevem určitě pomýšlíme do dalších turnajů i na vyšší příčky.

 

 

 

Další turnaj odehrajeme příští sobotu 10.10.2020 v sousedním Chlumci. Začínáme v 10 hodin a oceníme, když nás přijedete povzbudit!

 


TJ Sparta Podluhy – SK Hostomice 3:1

 

V sobotu odpoledne zajižděl náš tým dospělých na horkou půdu do Podluh, kde byl naplánován šlágr kola III. třídy. Jednalo se o souboj vedoucího týmu s druhým týmem tabulky. Trenérské trio Staněk, Plecitý M., Roubík nemohlo počítat s účastí zraněného Michala Kubišty a poslalo na hřiště tuto základní jedenáctku:

 

Špatenka – Císař (Plecitý M.), Šereda (Hadrava), Hornát, Fatka – Spousta, Rylich (Kačírek O.), Štyler (Kodad), Hejduk, Bárta – Kačírek J.

 

Začátek utkání byl z naší strany nebojácný a v prvních deseti minutách jsme se snažili kombinovat a hrát po zemi. Domácí pouze nakopávali míče a hráli na náhodu. Ve 20. minutě došlo v našem vápně ke kontaktu našeho obránce s útočníkem domácích a sudí Červenka nařídil pokutový kop. Ten s přehledem domácí hráč proměnil – 1:0. Tento moment vyvolal negativní emoce na naší lavičce a výustil až vyloučením našeho trenéra Petra Staňka. Naše lavička reagovala až do konce utkání velmi nesportovně a někdy až za hranicí sportovního chování. Inkasovali jsme několik zbytečných žlutých karet za komenty směrem k rozhodčímu. To naše kluky docela zabrzdilo a na chvíli jsme vypadli z tempa. Po chvilce jsme byli zpět a soustředili se jenom na fotbal. Do konce poločasu jsme opět převzali otěže zápasu a začali se tlačit před branku domácích. Bohužel jsme nevyužili dobře se vyvíjející akce v podání Romana Spousty a Honzy Kačírka. Naše levá strana začala přehrávat domácí obranu a společně se středem hřiště jsme se začali tlačit do kýžené branky. Ta přišla ve 41. minutě, kdy se Vašek Štyler ujmul míče po vhazování autu, obešel domácího hráče a poslal míč levačkou do vápna. Centr domácí brankář podběhl a Jan Kačírek poslal míč hlavičkou od země do břevna. Míč se naštěstí odrazil k zády stojícímu Kamilovi Hejdukovi, který se výborně zorientoval a poslal míč do sítě – 1:1! Po zásluze jsme tedy vyrovnali a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

 

 

Do druhého poločasu ovšem nastoupil za naše barvy jiný tým. Kluci úplně vypadli z tempa a přestali běhat. Hned ve 47. minutě se ujali domácí vedení, když po centru z rohu zavěsil nikým nehlídaný domácí útočník hlavičkou do naší sítě – 2:1. Naše vlažnost pokračovala a domácí nás začali mačkat před naše velké vápno. Následoval další jakýsi kontakt v našem vápně a rozhodčí Červenka nařídil druhý pokutový kop ve prospěch domácího týmu. Ten skvělým zákrokem chytil Michal Špatenka, ale bohužel nikdo z našich míč nedobíhal a exekutor pokutového kopu v pohodě míč doklepl do naší sítě – 3:1! Po tomto momentu se útočná kola domácích ještě více zrychlila a pomohla k tomu i vlastně neexistující středová řada Hostomic, která se jakoby úplně vypařila. V rozmezí 53.-60. minuty se na naši branku valil útok za útokem a pouze díky famózním zákrokům našeho gólmana se skóre neměnilo. Jednou nás zachránila i kovová konstrukce. Ba co víc, lepila se na nás zranění a postupně museli vystřídat Štyler, Šereda a Rylich. Osud utkání jsme ovšem nezabalili a mohli snížit na rozdíl jediné branky po velké šanci Hadravy, ale jeho střela šla bohužel vedle. Další šanci měl Kamil Hejduk, a opět mířil vedle. Byla velká škoda, že jsme nesnížili, zápas byl pořád hratelný. Nicméně jsme do konce utkání střídali chvilky, kdy jsme chtěli hrát a kdy ne. Na domácího brankáře šlo bohužel minimum střel a bez toho gól nepadne…

 

 

Připsali jsme si tedy druhou prohru v sezóně a musíme uznat, že zaslouženou. Domácí tým byl lepší a chtěl vítězství víc. My jsme byli zejména ve druhém poločase bojácní a fyzicky ne tak dobří jako soupeř. V neúplné tabulce držíme zatím 2. místo, ale svá utkání ještě mají k dobru Újezd, Loděnice B a Osek. Hýskov už má stejně bodů jako náš tým.

 

 

Musíme zabrat hned v příštím kole, kdy v sobotu 10.10.2020 přivítáme na našem hřišti celek ze Všeradic. Utkání začíná ve 13.30 hod. Přijďte nás povzbudit!

 

 

skhostomice#vpodluhachtonevyslo#musmesezklidnit#jenacemstavet#pristezamakame#vseradicedame#cernobilasila#jedemdal#