První příměstský fotbalový tábor v Hostomicích!

Na poslední srpnový týden připravil SK Hostomice pro všechny holky a kluky historicky první příměstský fotbalový kemp. Celá akce probíhala na hostomickém fotbalovém hřišti a pro její uskutečnění nám pomohla i podpora v podobě dotace z grantu MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy), kterou zajistil výbor SK Hostomice v čele s předsedou klubu panem Štylerem. Největší kus v organizaci celého kempu si vzal na starosti trenér mládeže pan Radek Hadraba.

 

Fotbalového kempu se zúčastnily děti ze všech fotbalových kategorií: počínaje hostomickou fotbalovou školičkou přes mladší a starší přípravku až po mladší žáky. Děti byly rozděleny do tří věkových skupin a dle jejich věku jim byl na celý týden připraven program, a to nejen fotbalový. Každý den jsme absolvovali dopolední a odpolední tréninkovou fázi zaměřenou na pohyb a práci s míčem. Během poledního klidu pro nás byly připraveny lehčí odpočinkové aktivity jako přednáška o zdravovědě, hry typu jak žijí nevidomí, netradiční olympiáda a na poslední den „stopovačka“ v lesích blízko Hostomic. Celý týden panovalo krásné slunečné počasí. A protože sluníčko občas pálilo opravdu hodně, zařadili jsme narychlo do programu i vodní skluzavku, kterou se podařilo zajistit během pár minut a děti se tak v tomto parném počasí mohly příjemně osvěžit. Skluzavka tak rázem patřila k nejoblíbenějším aktivitám.

 

Během kempu odehráli naši mladší žáci a starší přípravka přátelská utkání proti týmu Cábelíci Králův Dvůr a musíme říct, že více než obstojně. Vynikající obědy nám připravovaly kuchařky z místní školní jídelny a my jim vždy poděkovali hurónským pokřikem. Dámy, ještě jednou děkujeme! Samozřejmostí byly také dopolední a odpolední svačiny, které zajištovaly maminky dětí jako pomocné dobrovolnice.

 

Kemp se vydařil na výbornou a až na malé odřeniny či puchýře jsme neřešili žádný zdravotní problém. Všechny děti byly spokojené, a to je pro organizátory největší poděkování a také obrovská motivace do dalšího roku. Veškeré fotky z kempu naleznete na našem webu www.skhostomice.cz

 

Děkujeme všem dobrovolníkům z řad SK Hostomice a TJ Slovan Lochovice za pomoc a již se těšíme na další ročník!