Mladší žáci – turnaj Černošice

Vůbec první kdo zasáhl v roce 2019 do fotbalových aktivit z našeho klubu bylo mužstvo mladších žáků a to v sobotu 5.1.2019 na halovém turnaji v Černošicích. Turnaj se odehrál v krásné sportovní hale paní Věry Čáslavské.

 

Do turnaje bylo zapsáno 10 týmu a hrálo se 1×12 minut, systémem dvou skupin A a B po 5 týmech, a poté o umístění vždy první ze skupiny A proti prvním že skupiny B, druhý s druhým, třetí s třetím…

 

V naší skupině B, byly týmy Všeradice, Kladno, Doubravka, Hostomice, Podolí. Na turnaji nebylo lehkého soupeře, čemuž odpovídali i výsledky všech zápasů.

 

Prvním soupeřem našich žáků, byl tým Všeradice B, zápas nebyl z naší strany příliš vydařený, prohráli jsme 3:1 ( Budil ). Druhý zápas se Slovanem Kladno byl herně o poznání lepší, dlouho jsme drželi remízu 1:1 a měli několik šancí na zvýšení, bohužel po chybě v obraně zvýšil soupeř a těsně před koncem skóroval ještě jednou. Výsledek stejný, prohra 3:1 (Sůra), ale výkon o poznání lepší.

 

Ve třetím zápase proti Podolí A jsme již hráli fotbal, vypracovali jsme si několik šancí i celkovou převahu a ujali se vedení 1:0. Celý zápas jsme byli lepším týmem, leč po nechtěné chybě gólmana byl nařizeny přímý kop, který soupeř proměnil a srovnal na 1:1. Do konce zbývalo něco málo přes minutu a nic podstatného se na hřišti již nestalo, utkání skončilo 1:1 ( Horník ).

 

Čtvrté utkání, narozdíl od předešlého, bylo plně v režii  soupeře, Doubravka B. Dle našeho trenéra nejlepší tým turnaje, nás přesvědčivě porazil 5:0. Ve skupině jsme skončili na čtvrtém místě, těsně před týmem Podolí A  a čekal nás tedy poslední zápas o konečné 7 nebo 8 místo.

 

V něm nás čekal tým Podolí, tentokrát B. Poslední zápas si hráči užili a velmi pěkným výkonem soupeře porazili 2:0 (Dalešický, Sůra) a odvezli jsme si uspokojivé 7 místo.

 

Musíme vyzdvihnout výkon našeho gólmana Emila Boukala, který vychytal soupeřům spoustu šancí a náš tým “podržel”. Všem hráčům za podané výkony patří dík.

 

Konečné pořadí:

 

1 Doubravka B
2 Doubravka A
3 Doksy
4 Všeradice B
5 Újezd nad Č.L.
6 Kladno
7 Hostomice
8 Podolí B
9 Podolí A
10 Všeradice A