Cenná remíza pro mladší žáky a výbuch dospělých na hřišti posledního

V pátek 2. listopadu jsme na domácím hřišti sehráli poslední zápas sezóny s týmem Hořovicko B. Po vyrovnaném začátku utkání, kdy si oba týmy vypracovaly několik šancí, nás začal soupeř mírně přehrávat. V brance nás podržel několika krásnými zákroky Emil Boukal, leč na všechny střely nestačil a hráči Hořovic se ujali vedení. Našim žákům po obdrženém gólu začala váznout kombinace, nepřesné přihrávky a zbytečné odkopávání míče vedly pouze k tomu, že nás soupeř stále více přehrával a z tlaku, který si vytvořil, zasadil naším hráčům další gólovou trefu. Stav utkání byl po prvním poločase 0:2 a nevypadalo to s námi moc dobře. V druhé polovině jsme již začali opět kombinovat a  byli jsme rovnocenným soupeřem. Bohužel po chybě v obraně nám soupeř vstřelil další gól a zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Nevíme čím se to stalo, ale třetí gól v naší síti vlil našim hráčům novou krev do žil. Posledních 20 minut utkání odehráli více než na sto procent a ve 46. minutě po krásném úniku snížil Petr Budil na 1:3. Od tohoto momentu jsme byli jasně lepším týmem, začali si vytvářet šance a soupeř rázem neveděl kam dřív. V 53 minutě po dobře zahraném rohovém kopu snížil na 2:3 opět Péťa Budil. Za další tři minuty Petr dokonal svůj hattrick a zápas skončil konečným výsledkem 3:3. Hrát ještě několik minut, troufáme si říci, že by zápas skončil naším vítězstvím, ale na kdyby se nehraje a po začátku utkání bereme tento bod jako více než dobrý.


Sestava SK Hostomice:

Boukal Emil – Parkán Jiří, Dalešický Josef, Nečas Marek, Svobodová Tereza, Budil Petr [K], Horník Matěj, Palivcová Tereza, Hejduk Michal, Černý Jakub

 

 

Po polovině sezóny jsme se umístili na šestém místě, se stejným počtem bodů jako Felbabka, která je na místě pátém.
První polovina sozony nám nevyšla úplně tak, jak by jsme si představovali, v té druhé už to bylo o poznání lepší. Děkujeme všem hráčům a hráčkám, za jejich výkony a budeme se těšit na jarní část sezony.

 

 

Glosa: momentálně působí v našich mládežnických týmech více než 50 dětí, což je neobvykle vysoké číslo s porovnáním s ostaními kluby. Pevně věříme, že toto číslo udržíme a hlavně v budoucnu navýšíme. Děkujeme vedení SK Hostomice a všem sponzorům  za podporu!
————————————————————————————————————————————–

 

V neděli 4.11 zajížděl náš tým dospělých na půdu posledního týmu soutěže FK Svatá. Domácí urvali za celou podzimní soutěž pouze jeden bod za remízu a očekávalo se, že se naši hoši konečně chytí jak bodově tak hrou. Bohužel chyba lávky a náš tým se nabízené šance nechytil a předvedl ještě horší výkon než domácí tým a po zásluze prohrál 1:0. Alarmující je fakt, že naši kluci nevystřelili ani jednou na branku a to proti poslednímu týmu tabulky je velice špatná vizitka…Obranná hra není vůbec špatná, ale směrem dopředu je to katastrofa, chybí přesnější přihrávka, kombinace a již zmíněná střelba s finální koncovkou. Chybí nám práce s balonem, která by se měla pilovat na tréninku. Bohužel tréninková docházka je žalostná.

 

Sestava SK Hostomice:

Jaroš Zdeněk – Šereda Miroslav, Veselý Petr, Plecitý Milan [K], Roubín Jan (Bartoš Pavel), – Kačírek Ondřej, Rylich Ladislav (Svoboda Michal), Hornát Aleš, Plecitý Michal (Kodr Jan), – Kačírek Jan (Poluk Marek), Václav Štyler ml.

Dle slov kapitána týmu Milana Plecitého nezbývá nic jiného, než si vše vyříkat mezi hráči, že takhle to dál nejde a něco s tím dělat = trénink je alfa a omega fotbalového sportu!

 

Věříme, že kluci v konci sezóny seberou všechnu sílu a budou již konečně bodovat. Aktuálně nám patří v tabulce 11.příčka a sestupové pole se přiblížilo…

 

Další utkání odehrajeme na domácí půdě a to v sobotu 10.11 od 14.00hod s týmem Újezda.