Máťa Cup 2018

Poslední fotbalové dostaveníčko v této sezóně jsme si dali v Zahradní ulici v Hostomicích dne 30.6, kde se konal 1.ročník nevšedního turnaje v malé kopané – Máťa Cup.

Turnaje se zúčastnili převážně hráčky a hráči naší starší a mladší přípravky SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice, ale i naši zástupci mladších žáků a dokonce i zástupce naší minikopané. Celkem 22 hráčů bylo rozlosováno do 2 skupin, kdy v týmu byli vždy 2-3 hráči. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a poté již následovalo klasické play-off. Ve skupinových kláních jsme viděli velice vyrovnané boje a především krásný a fair play fotbal. Někdy i takříkajíc pod hráči hořela tráva. Hráči se zůčastnili i doplňkové soutěži a to v hodu na koš a dovednosti fotbalových nožiček. Do boje o medaile se dostali týmy samých zvučných jmen jako Manchester City, Bayern Mnichov či Portugalsko. Turnaj ale nakonec opanovala dvojice říkajíci si Toťíci. Všichni zůčastnění si na konci turnaje převzali diplomy, drobné ceny a ti nejlepší pamětní medaile. Při závěrečném vyhlášení panovala úžasná atmosféra.

Pevně veřím, že si hráčky a hráči odnesli z turnaje jenom pozitivní a radostné zážitky a to samé platí pro jejich rodiče. Je až k neuvěření, kolik fotbalových talentů a zapálených dětí pro tento sport máme u nás v Hostomicích a v okolních vesnicích. Již nyní se těšíme na další ročník tohoto netradičního klání s kulatým nesmyslem 🙂