Mladší přípravka SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice vítězem okresního přeboru !!!

Po spanilé jízdě v semifinálové skupině, kdy jsme vyhráli další turnaj v Hořovicích a lehce klopýtli na turnaji v Drozdově, kde náš tým skončil až na 4.místě, nás čekal finálový turnaj. Finále se konalo 2.6 ve Zdicích a zúčastnilo se ho 6 nejlepších družstev z okresu Beroun. Na turnaj jsme odjeli s početně strohou sestavou, protože někteří hráči buď z vážných důvodů chyběli nebo byli ve stavu nemocných. V prvním utkání finálového turnaje jsme se utkali s týmem domácích Zdic. Po rozpačitém začátku, kdy jsme hned v první minutě inkasovali, se hra vyrovnala a postupem času jsme díky větší fotbalovosti a bojovnosti soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili 5:2 (Toth 2x, Kropáč, Mikitinec, Frajtág).

V dalším utkání jsme narazili na vítěze druhé semifinálové skupiny a největšího favorita turnaje: tým Cábelíci Králův Dvůr. Naštěstí jsme již od začátku diktovali tempo hry a soupeře zatlačili na jeho vlastní polovinu. Po několika šancích visel náš gól takříkajíc ve vzduchu. Nakonec jsme se dočkali, když jsme potrestali chybu soupeřova brankáře zásluhou Ondry Kropáče. Tento samý hráč přidal vzápětí druhou branku a šli jsme do nadějného dvoubrankového vedení. Do konce zápasu chyběly pouhé 4 minuty. Bohužel po našich chybách jsme soupeři dovolili snížit a poté dokonce vyrovnat. Již v nastaveném čase jsme neproměnili obrovskou šanci, v níž po nádherné střele Petra Mikitince vytáhl soupeřův brankář fantastický zákrok a střelu vyrazil na roh. Utkání nakonec skončilo remízou 2:2 (Kropáč 2x).

V pořadí třetím zápase jsme změřili síly s naším sousedem z Neumětel. Celý zápas byl vyrovnaný, jako již klasicky po celou jarní sezónu s tímto soupeřem. Ale přece jen jsme byli o kousek lepší a zásluhou lepší efektivity v proměňování šancí jsme zvítězili 4:2 (3x Kropáč, Toth). V předposledním zápase nás čekal Drozdov. Začali jsme velice špatně a již v první minutě inkasovali po chybě v obraně. Ale od této chvíle jsme byli jasně lepší a zvítězili vysokým rozdílem v poměru 5:1 (3x Kropáč, Toth, Mikitinec). Je důležité připomenout, že naši hráči téměř nestřídali, byli již velmi unavení a jeli takříkajíc na doraz.

Čekal nás poslední zápas o vše s týmem Cembrit Beroun. Vzhledem k prohře Králova Dvora se Zdicemi nám stačila i remíza, abychom vyhráli titul přeborníka okresu. Zápas jsme začali vlažně a soupeř nás lehce přehrával. To však naštěstí netrvalo dlouho, po chvíli ze sebe kluci vyždímali poslední zbytky sil a doslova „zamkli“ soupeře na jeho vlastní polovině. Mužstvo z „Eternitky“ jsme tlačili a tlak jsme využili i brankově ve vedoucí gól z kopačky našeho obránce Petra Mikitince. Od tohoto momentu jsme byli jasně lepším týmem a soupeře válcovali. P. Mikitinec přidal další gól a k tomu jsme nastřelili 3x břevno. Utkání uzavřela famózní kombinace mezi Ondrou Kropáčem a Lukášem Tothem, kdy druhý jmenovaný uklidil míč do prázdné branky. Vyhráli jsme 3:0 (2x Mikitinec, Toth) a sen se stal skutečností. Propukla obrovská radost hráčů, rodičů i trenérů. Tým SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice vyhrává titul přeborníka okresu Beroun v kategorii mladší přípravky!!! Všichni hráči zasluhují obrovskou pochvalu za předvedenou hru a výkon.

Za celou sezonu 2017 / 2018 jsme odehráli 37 mistrovských zápasů. Z toho 29 vítězných, 5 remíz a 3 prohraných při skóre 143:53 (bez záruky). Jedná se o historický úspěch obou klubů v této věkové kategorii a potvrzuje správnost myšlenky spojování týmů v mládežnických kategoriích. Tato cesta je skoro nutností, když si uvědomíme dostupný počet dětí pro tento sport v našich podmínkách. Znamená to, že fotbal v Hostomicích stále pokračuje a má za cíl výchovu svých odchovanců, kteří by se poté uplatnili v dospělém fotbale.

O úspěch se zasloužili tito hráči a trenéři: Ondřej Kropáč, Matěj Frajtág, Stanislav Hadraba, RadovanToť, Petr Mikitinec, Šimon Kolařík, Vojtěch Hrubý, Jan Houska, Pavel Časar, Ondřej Mandík, Lukáš Chramosta (ročník 2009), Monika Sůrová a Lukáš Toth (ročník 2010) a Ráďa Hadrabová, Matěj Báchor (ročník 2011). Radek Hadraba, Aleš Kropáč, Václav Hrubý (trenéři), Miroslav Balík (vedoucí mužstva).

Konečné pořadí turnaj Zdice FINÁLE:

  1. SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice
  2. FK Zdice
  3. FK Králův Dvůr
  4. SK Cembrit Beroun
  5. TJ Drozdov
  6. SK Horymír Neumětely

 
Téměř celý tým se nyní posouvá do vyšší kategorie, do starší přípravky, kde – jak pevně věříme – navážou na skvělé výsledky z mladší kategorie. Poslední slova bych rád věnoval rodičům našich svěřenců: společně s SK Hostomice Vám děkujeme za podporování vášně Vašich ratolestí. Trenérům, a to jmenovitě Radkovi Hadrabovi a Aleši Kropáčovi děkujeme za jejich skvělou práci, nadšení a profesionalitu, s níž přistupují k dětem, a to vše v jejich volném čase.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť.

-Luděk-