Starší přípravka SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice

Turnaj ve Zdicích 20.5. byl v pořadí pátým. První zápas jsme sehráli s týmem Felbabky, po vyrovnaném boji jsme si po remíze 1:1 (Horník) připsali po bodu oba celky. Druhé utkání s týmem Rpet bylo plně v naší režii a soupeře jsme hladce přehráli 8:0 (4x Horník, 3x Černý, Bastl) a připsali další tři bodíky. Po tomto vítězném utkání jsme nastoupili proti domácím Zdicím A , tlaku soupeře jsme neodolali a bez vstřelené branky podlehli domácím 0:2. Po neradostné porážce na nás čekal tým Neumětel, ve kterém gólově potěšil Jirka Parkán, který přispěl dvěma góly, z nichž jeden byl výstavní gól hlavou, kterých se v naší soutěžní skupině moc nevidí a dopomohl tak k výhře 4:0 (2x Parkán, 2x Horník) a získání dalších tří bodů. V posledním zápase jsme nedokázali jet na vítězné vlně a hráčům z týmu Všeradice A jsme podlehli ošklivou prohrou 0:7. I když jsme na tomto turnaji obsadili třetí místo, z mého hlediska nebyl (kromě zápasu s Neumětely) odehraný na 100 procent obzvláště po posledním zápasu.

Konečné pořadí turnaj Zdice:

 1. Všeradice 12 bodů
 2. Zdice A 12 bodů
 3. Host / Locho 7 bodů
 4. Neumětely 7 bodů
 5. Felbabka 5 bodů
 6. Rpety 0 bodů

Závěrečný turnaj 27.5. byl odehrán na hřišti Rpet. Začali jsme proti domácím Rpetům. Proti nejslabšímu soupeři naší skupiny jsme se tentokráte trápili a dokázali vstřelit pouze jeden gól. Když po chvíli soupeř vyrovnal a my nedokázali proměnit naše šance, zdálo se, že domácí Rpety budou sklízet první bod ze všech turnajů. Smůla pro domácí přišla jen pár vteřin před koncem, když si po našem centrovaném míči, srazili míč do vlastní branky. S velkou dávkou štěstí jsme tedy zvítězili 2:1 (Horník, vlastní). Následně jsme sehráli utkání proti Všeradicím A, kterým jsme vrátili porážku z minulého kola a vyhráli nad nimi 3:1 (2x Horník, Palivcová). Musíme podotknout, že se jednalo o krásný a bojovný zápas z obou stran. Ve vítězném tempu jsme pokračovali i nadále, když jsme přehráli tým Felbabky 3:0 (2x Horník, Černý) a ze tří zápasů měli již devět bodů. Tým Neumětel našim hráčům, povzbuzeným třemi výhrami, nedokázal dlouho odolávat a nakonec nám podlehl se skóre 4:0 (3x Horník, Dalešický) a byli jsme jediní bez ztráty bodu. Když pak v poledním zápase turnaje i sezony proti Zdicím A vstřelil Matěj Horník první branku a my vedli 1:0, vypadalo to s námi moc dobře. Bohužel Zdice dokázaly srovnat skóre na 1:1. Když soupeř vsítil další branku a nám se nedařilo vyrovnat, odnesli jsme si porážku 2:1 (Horník). V závěrečném sčítání na nás zbylo “pouze” třetí místo, když tři týmy (Host/Loch, Zdice,Všeradice), měly po12ti bodech a my jsme měli z těchto tří nejhorší skóre. Terezko a kluci, pro nás jste vítězové vy. Díky za předvedený výkon.
Poslední turnaj byl z našeho pohledu ten nejlépe odehraný, všichni nechali na hřišti veškeré síly a nám trenérům dokázali, že hrát umí a chtějí.

Konečné pořadí turnaj Rpety:

 1. Všeradice 12 bodů
 2. Zdice A 12 bodů
 3. Host / Locho 12 bodů
 4. Neumětely 6 bodů
 5. Felbabka 1 bodů
 6. Rpety 1 bodů

Pro většinu dětí to byl poslední turnaj za starší přípravku a od nové sezony budou hrát za mladší žáky, snad nám to půjde alespoň tak, jako dosud. Někteří zůstávají dál. Všem přeji hodně úspěchů do nadcházející sezony. Touto cestu bych rád poděkoval panu Jaroslavu Špiclovi za darování věcných cen pro mladší a starší přípravku. Velice si toho vážíme. SK Hostomice děkuje všem rodičům a oběma trenérům Dušanovi Horníkovi a Michalovi Nečasovi za podporování vášně jejich ratolestí a jejich výbornou práci v kategorii starší přípravka a věří, že náváží na stejnou práci v kategorii mladší žáci.

-dusan –