Aktivity fotbalových přípravek v měsíci březen

Mladší přípravka SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice

Dne 3.3.2018 jsme absolvovali turnaj mladších přípravek pana Michala Vitnera, který se konal ve sportovní hale v Hořovicích. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. V naší skupině nám los přidělil týmy Zdic, ČLU Beroun a Kosova Hora. V prvním zápase jsme se utkali s týmem Zdic, který jsme nakonec po boji porazili 3:2 (Frajtág, Báchor, Kropáč). Během utkání jsme čelili nepříznivému stavu 1:2, ale po zlepšeném výkonu v druhé polovině jsme utkání otočili v náš prospěch a nakonec zvítězili. V dalším zápase na nás čekal tým ČLU Beroun. Utkání jsme po rozpačitém začátku opanovali a výsledkem byla jednoznačná výhra 6:0 (Mikitinec 2x, Toth, Báchor, Kropáč a Hadraba). V posledním zápase jsme po boji zdolali tým Kosova Hora výsledkem 2:1 (Toth 2x). Utkání bylo vyrovnané až do poslední vteřiny. Skupinu jsme ovládli s plným počtem bodů při skóre 11:3. V semifinále jsme se utkali s naším velkým rivalem, a to s týmem Cembrit Beroun. Tento zápas by se dal nazvat jako předčasné finále. Utkání bylo více než vyrovnané a v zakládní hrací době skončilo remízou 2:2 (Frajtág, Toth). O postupujícím do finále musely rozhodnout pokutové kopy. Při prvních třech sériích se střelci obou týmů ani jednou nemýlili a musel rozhodnout k.o systém. V něm jsme byli šťastnějším týmem, kdy rozhodující penaltu proměnil Matěj Báchor, a naopak náš brankář Radovan Toť zneškodnil soupeřovu penaltu. Mohla tak propuknout obrovská radost z postupu do finále. V něm jsme se utkali opět s týmem Zdic, který jsme v základní skupině porazili. Ve vyrovnaném finále nám však tentokrát soupeř porážku oplatil a po zásluze slavil výhru 1:3. O jedinou branku našeho týmu se postaral náš nejlepší střelec na turnaji Lukáš Toth. Nakonec jsme tedy obsadili krásné druhé místo.

Konečné pořadí:

 1. FK Olympie Zdice
 2. SK Hostomice / TJ Slovan Lochovice
 3. SK Cembrit Beroun
 4. AFK Loděnice
 5. SK Hudlice
 6. TJ Sokol Kosova Hora
 7. SK Nový Knín
 8. ČLU Beroun

Foto zleva horní řada: A.Kropáč (trenér), P.Mikitinec, S S.Hadraba, O. Kropáč, M.Frajtág, R.Hadraba (trenér)
Foto zleva dolní řada: L.Toth, R.Toť, M.Báchor

Aktivity starší přípravky SK Hostomice

Na turnaj mladších přípravek, konaný dne 3.3.2018 v hořovické sportovní hale, navázal v odpoledních hodinách fotbalový turnaj starších přípravek, kterého se zúčastnila i starší přípravka SK Hostomice. Na turnaji bylo přítomno celkem 7 fotbalových týmů a hrálo se systémem každý s každým, 1×10 minut. V prvním zápase na nás čekal tým Cembritu Beroun. Po prvních minutách jsme byli zralí takříkajíc na ručník, když jsme po čtvrté minutě prohrávali 5:0. Naši hráči však boj nevzdali a soupeři už dovolili vsítit jen dvě branky, přičemž i my jsme si připsali první trefu. Konečný výsledek byl tedy 7:1 (J. Dalešický) ve prospěch soupeře. Horší vstup do turnaje jsme si snad ani nemohli představit. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti FK Hýskov. Po vydařeném utkání a výhře 2:0 (J. Černý 2x) jsme si připsali první tři body. Další utkání jsme absolvovali proti favoritovi FK Všeradice 1932. Výborná hra a některé vydařené kombinace našich hráčů činily soupeři místy problémy, kterých jsme dokázali využít a vstřelili první branku utkání. Soupeř však tlaku nepodlehl, po chvíli skóre otočil a vedl 1:2. Ani my jsme však nehodili pověstnou flintu do žita a zaslouženě srovnali na konečných 2:2 (J. Dalešický, J. Černý). Byli jsme jediným týmem, který dokázal připravit FK Všeradice 1932 o body. Ve čtvrtém zápase nás čekali hráči SK Chrustenice. Tento zápas jsme vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0 (J. Černý). Páté utkání se SK Doksy nám vyneslo remízu 1:1, kdy se trefil náš nejlepší střelec na turnaji Jakub Černý. V posledním zápase na nás čekal tým SK Černošice. Rozehráli jsme skvělou týmovou hru, brzy šli do vedení a za několik desítek vteřin jsme zvýšili svůj náskok na 2:0. Dvoubrankový náskok jsme drželi asi do osmé minuty, kdy nám soupeř vsítil gól. Do konce utkání už zbývalo méně než minuta a vypadalo to na další vítězství. Bohužel však přišla nešťastná chvilka: 15 vteřin před koncem zápasu vstřelil soupeř vyrovnávací branku a utkání skončilo nerozhodně 2:2 (T. Palivcová, J. Dalešický). Za tyto výsledky náleželo našim hráčům hezké čtvrté místo, i když to třetí bylo od nás vzdálené pouze zmíněných 15 vteřin. Děkuji všem klukům a Terezce za hezké fotbalové odpoledne a za podané sportovní výkony, za které se rozhodně nemusí stydět. Díky také Michalu Vitnerovi za pozvání na turnaj a rozhodčímu Honzovi Špiclovi za férové posuzování všech utkání.

Konečné pořadí:

 1. FK Všeradice 1932
 2. SK Cembrit Beroun
 3. SK Doksy
 4. SK Hostomice
 5. SK Černošice
 6. TJ Chrustenice
 7. FK Hýskov

Foto zleva horní řada: Ma.Nečas, J.Černý, T.Palivcová, D.Horník (trenér), M.Rajdl, J.Dalešický a M.Míka
Foto zleva dolní řada: J.Dvořák, J.Hnízdil, J.Parkán, M M.Horník, J.Bastl (ležící), chybí Mi.Nečas (trenér)